نام
ايميل
متن درخواست
آدرس :
کرج ، پل فردیس ، میدان انبار نفت ، اول جاده شهریار ، بلوار وحدت ، خیابان نامدار ، پلاک 22
تلفن:
09196349096
09355061499
02616618909

پست الکترنیک : hello@aliazin.com
علی آذین ، طراحی و ساخت قالبهای پلاستیک PET علی آذین ، طراحی و ساخت قالبهای پلاستیک PET علی آذین ، طراحی و ساخت قالبهای پلاستیک PET علی آذین ، طراحی و ساخت قالبهای پلاستیک PET علی آذین ، طراحی و ساخت قالبهای پلاستیک PET

ساخت و تولید (بطری و پریفوم)

پلاستیک ها یکی از اختراع های مفید بشر هستند که از ابتدا عمدتا از نفت تهیه می شوند. این مواد پلیمری ضد آب بوده و به راحتی شکل می گیرند. پلاستیک ها از نظر مقاوم به گرما دو نوع اند. نوع اول کمتر مقاوم بوده و پس از شکل گیری نخست، در صورت گرم شدن مایلند به حالت اولیه ی خودشان که معمولا یک صفحه ی صاف است برگردند ( به این حالت محافظه ی پلاستیک می گویند ). نوع دوم به گرما بسیار مقاوم است و در صورتی که دوباره گرم مواد مذاب نمی شوند و نمی توان آن را دوباره شکل داد. بیشتر بطری ها از جنس پلی اتیلن ترفتالات ( pet ) هستند و دلیل آن مقاومت بالا ، نفوذپذیری بسیار کم و فرایند پذیری این ماده می باشد. بطری ها در بسته بندی موارد زیادی از جمله آب معدنی ، نوشابه های گازدار، لوازم آرایشی ، بهداشتی و ... مصرف دارد.
بازار ساخت بطری های pet بسیار داغ بوده و در سال های گذشته روندی رو به رشد داشته است. این یطری ها به علت شفاف بودن و نفوذپذیری کمتر، مرغوب تر بوده و به لحاظ میزان مصرف با بطری هایی از جنس پلی وینیل اتانول pvc رقابت می کنند. ولی اقبال عمومی از بطری های pet به علت توان بازیافت آن ها رو به رشد است. بطری های pet در کشورهایی مثل چین، هند و پاکستان و به تازگی در کشور ایران به میزان زیاد تولید می شوند.
رایج ترین شکل تولید بطری در دو مرحله انجام می شود: تولید پریفوم، مواد اولیه ی pet به صورت دانه های بسیار ریزی از پلی اتیلن به نام گرانول موجود است که به وسیله ی دستگاه مکنده ( شامل یک قیف و یک محور مارپیچ گردان شبیه چرخ گوشت ) به درون دستگاه تولید پریفوم کشیده می شود.
پس از گرم شدن گرانول ها در دمای بالا، آن ها به شکل خمیر درآمده و رنگ های مختلف در این مرحله به پلاستیک اضافه می گردند. سپس با فشار در قالب های مخصوص تزریق می گردند. پس از انجام این فرایند پریفوم از قالب بیرون می آید و با سرد کردن سفت می شود. برای شکل گیری نهایی به مقاصد گوناگون که شامل کارگاه یا کارخانه های بسته بندی مواد غذایی هم هست، فرستاده می شود.

تاریخ : 1396/4/10 | 769 بازدید